Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

29 września odbyła się wycieczka do JuraPark - Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, w której udział wzięli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Tematem przewodnim JuraParku są dinozaury, ponieważ właśnie tam prowadzone są jedne z największych w Polsce wykopalisk paleontologicznych.
Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Czekała nas kilkunastominutowa przejażdżka kolejką w tunelu, na którego ścianie wyświetlana jest historia wszechświata. Przez czarodziejskie okulary przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Odświeżyliśmy wiadomości z historii. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer główną atrakcją parku, czyli ścieżką dydaktyczną, która mierzy 1500 metrów. Wzdłuż całej trasy znajdują się naturalnej wielkości rekonstrukcje pradawnych ogromnych gadów i płazów. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze Pawilon Paleontologiczny czyli budynek, w którym dzięki szklanej podłodze można oglądać największe w Europie skamieniałości gadów i płazów.
Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w oceanarium, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył z taką siłą, że pękła szyba a obserwujące podwodny świat dzieci zostały ochlapane wodą.
Po zwiedzaniu skorzystaliśmy z ogromnego placu zabaw, gdzie szaleństwom nie było końca